Pro první ročník Virtuálního závodu jsme zvolili krásné prostředí Smetanových a Čechových sadů v centru Olomouce.  Trasu si můžeš nastudovat v mapě a nebo si ji ve formátu GPX můžeš stáhnout tady.

Start šestikilometrové trasy je na severovýchodním rohu Smetanových sadů kousek od Galerie Šantovka. Zde se na trávníku můžeš hezky protáhnout a zahřát před svým závodním výkonem. Když už budeš dostatečně rozhýbaný vyběhni podél cyklostesky směrem k Čechovým sadům. Zhruba po půl kilometru se cyklostezka začne stáčet doleva a ty se musíš odpojit a dát si první výběh na most přes Havlíčkovu ulici. Hned za mostem se dej doprava po úzké pěšině. Po ní běž dokud nenarazíš zase na širokou asfaltku, na které odbočíš doleva. Společnost ti zde budou dělat zamilované páry na lavičkách. Pokud ti nefandí, nezlob se na ně, asi nevědí, že právě běžíš závod.

Po asfaltce běž až na konec Čechových sadů kde nenarazíš na cyklostezku. Po ní běž směrem doleva a na první křižovatce zase doleva. Cyklostezka tě dovede až zpátky k mostu, který přeběhneš rovně a budeš pokračovat po dlouhé rovince. Tahle rovinka je trochu psycho. Už máš za sebou první dva kilometry a nohy začínají tuhnout. Tak se drž a přidej do kroku. Po promenádě běž po levé straně aby GPS správně zaznamenala tvojí trasu. Na konci promenády odboč doprava k jezírku. To oběhni zezadu a pokračuj podél budov Flory až ke spirálovému výběhu na most. Přes most doběhneš zpět do Čechových sadů a tady poběžíš stejnou trasu jako předtím, ale v protisměru. Takže nejdřív po cyklostezce až na konec parku, pak dvakrát doprava a před Havlíčkovou ulicí zpátky na most.

Třetí a poslední přeběhnutí mostu tě navede do závěrečného kilometru. Teď se musíš pořádně nahecovat. Každá setinka se počítá. Běž stejně jako předtím po levé straně promenády až na konec, kde se tentokrát dáš doleva a tady ze sebe vymačkáš poslední zbytky sil na závěrečných 200m, které tě dovedou zpět na start. Paráda máš to za sebou. Teď se v klidu vydýchej, protáhni a nezapomeň svůj čas nahrát na strava.com. Doma už pak jen kontroluj, jestli tvůj čas nikdo nepřekonal a pokud ano, tak ho zkus zlepšit.